110-wuotisjuhlan keilailun palkitut

Turun Weikot ry vietti 110-vuotisjuhlapäivää perjantaina 30.9. Mikonkadun juhlatiloissa. Päivällä oli virallisten onnittelun vastaanotto ja iltajuhla seuran ja lajiseurojen aktiiveille. Juhlassa jaettiin myös viime kauden stipendit ja huomioitiin seuratoiminnassa kauan mukana olleita ansiomerkeillä. Lopuksi duo Iiris ja Päivi soittivat ja lauloivat.

TuWe Keilailun junnustipendin sai Topi Myllymäki ja toimitsijastipendin Pertti Ojala. Marja Hongisto sai seuran hopeisen ansiomerkin ja kunniajäsen Jorma Rantanen kukitettiin. Onnittelut kaikille palkituille!

Kuvassa vasemmalta Jorma, Pertti, Marja ja Topi.

© Turun Weikot ry

Logo - Turun Weikot

(02) 233 7207
toimisto@turunweikot.fi
Mikonkatu 2, 20100 Turku

Toimiston aukioloajat

Päivystämme toimistolla tarvittaessa. Sovi asiasta erikseen ottamalla yhteyttä.

Turun Weikot Ry (TuWe) on vuonna 1912 perustettu turkulainen urheilun yleisseura. Seuran lajivalikoimassa ovat jalkapallo, keilailu, nyrkkeily, voimistelu ja yleisurheilu. Lisäksi seurassa toimii aktiivinen veteraanikerho ja hyvinvointiliikuntaan keskittyvä jaosto.

Seura on vuosien saatossa menestynyt useissa lajeissa (kts. seuran historia)

Hallituksen puheenjohtaja on Ari Normasto ja toiminnanjohtaja Ari Jalonen.

Turun Weikkojen säännöt

Seuran tietosuojaseloste