Jesse ja Mikael voittoihin Junnu Tourissa

Varsinais-Suomen Junnu Tourin kolmas osakilpailu keilattiin 31.1. Salon keilahallissa. Koronan takia osanottajien määrä on pudonnut monissa kisoissa ja tämäkään kilpailu ei ole poikkeus tässä asiassa. Lisäksi joulukuun, eli toinen, osakilpailu on vielä keilaamatta.

Vanhemmissa pojissa voittoon keilasi Jesse Fredrikson tuloksella 1119. Nuoremmissa pojissa Mikael Oksanen teki saman tempun, tulos oli 985. Onnittelut molemmille voittajille!

© Turun Weikot ry

Logo - Turun Weikot

(02) 233 7207
toimisto@turunweikot.fi
Mikonkatu 2, 20100 Turku

Toimiston aukioloajat

Päivystämme toimistolla tarvittaessa. Sovi asiasta erikseen ottamalla yhteyttä.

Turun Weikot Ry (TuWe) on vuonna 1912 perustettu turkulainen urheilun yleisseura. Seuran lajivalikoimassa ovat jalkapallo, keilailu, nyrkkeily, voimistelu ja yleisurheilu. Lisäksi seurassa toimii aktiivinen veteraanikerho ja hyvinvointiliikuntaan keskittyvä jaosto.

Seura on vuosien saatossa menestynyt useissa lajeissa (kts. seuran historia)

Hallituksen puheenjohtaja on Ari Normasto ja toiminnanjohtaja Ari Jalonen.

Turun Weikkojen säännöt

Seuran tietosuojaseloste