Yleisurheiluryhmät toimivat koko kesän

Hei,

Meillä järjestetään monipuolista yleisurheilukoulutoimintaa 4-15 vuotiaille lapsille ja nuorille.

Ryhmät harjoittelevat läpi vuoden. Nyt hienoimpaan kesä-aikaan on hyvä aloittaa harrastus. Kaikissa ryhmissämme on tilaa.

Kesällä ryhmämme harjoittelevat Paavo Nurmen stadionilla ja sen ympäristössä. Ota rohkeasti yhteyttä ryhmän ohjaajaan tai yleisurheilun s-postiin Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

Tervetuloa harrastamaan!

© Turun Weikot ry

Logo - Turun Weikot

(02) 233 7207
toimisto@turunweikot.fi
Mikonkatu 2, 20100 Turku

Toimiston aukioloajat

Päivystämme toimistolla tarvittaessa. Sovi asiasta erikseen ottamalla yhteyttä.

Turun Weikot Ry (TuWe) on vuonna 1912 perustettu turkulainen urheilun yleisseura. Seuran lajivalikoimassa ovat jalkapallo, keilailu, nyrkkeily, voimistelu ja yleisurheilu. Lisäksi seurassa toimii aktiivinen veteraanikerho ja hyvinvointiliikuntaan keskittyvä jaosto.

Seura on vuosien saatossa menestynyt useissa lajeissa (kts. seuran historia)

Hallituksen puheenjohtaja on Ari Normasto ja toiminnanjohtaja Ari Jalonen.

Turun Weikkojen säännöt

Seuran tietosuojaseloste