Paavon Sporttipäivä ti 23.6 klo 14-18

sporttipaiva paavonurmigames

 

Huomio kaikki perheet: huippusiisti Paavon Sporttipäivä järjestetään tiistaina 23.6 klo 14-18 Paavo Nurmen stadionilla!

Ohjelmassa on muun muassa erilaisia lajikokeiluja yleisurheilusta jalkapalloon ja pyöräilyyn. Tapahtumassa voi tutustua myös muihin harrastuksiin kuten partioon ja ratsastukseen. Vauhtihirmut pääsevät myös testaamaan ajotaitojaan Seikkailupuiston autoradalla.

VAPAA PÄÄSY KAIKILLE HALUKKAILLE – TERVETULOA!

 PSP-merkki-298x300

Pääsetkö mukaan järjestämään tapahtumaa? Paavon Sporttipäivä on ti 23.6., Paavo Nurmi Junior Games ke 24.6. ja päätapahtuma Paavo Nurmi Games to 25.6. Laita viestiä Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

Lue lisää Paavo Nurmi Gamesin sivuilta.

© Turun Weikot ry

Logo - Turun Weikot

(02) 233 7207
toimisto@turunweikot.fi
Mikonkatu 2, 20100 Turku

Toimiston aukioloajat

Päivystämme toimistolla tarvittaessa. Sovi asiasta erikseen ottamalla yhteyttä.

Turun Weikot Ry (TuWe) on vuonna 1912 perustettu turkulainen urheilun yleisseura. Seuran lajivalikoimassa ovat jalkapallo, keilailu, nyrkkeily, voimistelu ja yleisurheilu. Lisäksi seurassa toimii aktiivinen veteraanikerho ja hyvinvointiliikuntaan keskittyvä jaosto.

Seura on vuosien saatossa menestynyt useissa lajeissa (kts. seuran historia)

Hallituksen puheenjohtaja on Ari Normasto ja toiminnanjohtaja Ari Jalonen.

Turun Weikkojen säännöt

Seuran tietosuojaseloste