Funze de Menta

Turun Weikot Voimistelu ja Tanssi järjestää perinteisen kevätnäytöksen tänä vuonna yhdessä Musikaalimaakarit ry:n kanssa.

Vuorossa koko perheen fantasiamusikaali yhdistettynä joukkueiden tanssi- ja voimistelunumeroihin.

Funze

"Funze on valloittava kokopitkä fantasiamusikaali, joka kertoo kiehtovan tarinan Elvien keijukaisheimon maageista, jotka joutuvan kohtaamaan suuren keijukaissuvun salaisuuden ja menneisyyden varjot. Tämä on tarina, jossa kauniit keijut, raumankieliset peikot, joen neito ja pahan heimon musta noita loihtivat sinut taikametsän mystiseen, kauniiseen maailmaan."


Lippuja voi tiedustella osoitteesta Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. tai numerosta 040 355 7332 / Veera

© Turun Weikot ry

Logo - Turun Weikot

(02) 233 7207
toimisto@turunweikot.fi
Mikonkatu 2, 20100 Turku

Toimiston aukioloajat

Päivystämme toimistolla tarvittaessa. Sovi asiasta erikseen ottamalla yhteyttä.

Turun Weikot Ry (TuWe) on vuonna 1912 perustettu turkulainen urheilun yleisseura. Seuran lajivalikoimassa ovat jalkapallo, keilailu, nyrkkeily, voimistelu ja yleisurheilu. Lisäksi seurassa toimii aktiivinen veteraanikerho ja hyvinvointiliikuntaan keskittyvä jaosto.

Seura on vuosien saatossa menestynyt useissa lajeissa (kts. seuran historia)

Hallituksen puheenjohtaja on Ari Normasto ja toiminnanjohtaja Ari Jalonen.

Turun Weikkojen säännöt

Seuran tietosuojaseloste