100 % Openissa täydellinen sarja

100 % Openissa on keilattu sen historian ensimmäinen täydellinen sarja. Torstaina 14.4. TuUl:n juniori Otto Simojoki teki 12 peräkkäistä kaatoa toiseen sarjaansa ja sai näin elämänsä ensimmäisen kolmesatasen. Onnittelut Otolle hienosta suorituksesta!

Puhtaana Otto sai kuuteen sarjaan 1358 ja tasoitusten kera 1382. Tällä tuloksella hän 100 % Openissa kolmannella sijalla. Kärkipaikkaa kisassa pitää edelleen TPS:n nuori keilaaja Aleksi Rantala tuloksella 1418. Samalla tuloksella toisena on juniorikeilaaja Eevi Lähteenmäki Tampereelta (Cherry).

© Turun Weikot ry

Logo - Turun Weikot

(02) 233 7207
toimisto@turunweikot.fi
Mikonkatu 2, 20100 Turku

Toimiston aukioloajat

Päivystämme toimistolla tarvittaessa. Sovi asiasta erikseen ottamalla yhteyttä.

Turun Weikot Ry (TuWe) on vuonna 1912 perustettu turkulainen urheilun yleisseura. Seuran lajivalikoimassa ovat jalkapallo, keilailu, nyrkkeily, voimistelu ja yleisurheilu. Lisäksi seurassa toimii aktiivinen veteraanikerho ja hyvinvointiliikuntaan keskittyvä jaosto.

Seura on vuosien saatossa menestynyt useissa lajeissa (kts. seuran historia)

Hallituksen puheenjohtaja on Ari Normasto ja toiminnanjohtaja Ari Jalonen.

Turun Weikkojen säännöt

Seuran tietosuojaseloste