V2-veteraanit nousukarsinnassa

Torstaina matkasivat Anja ja Jormat Somerolle veteraanien ykkössarjakarsintoihin. Kuudesta pelistä tuli yksi voitto, eli Salon HeHasta päivän parhaalla pelillä pistein 574-554. Avausottelussa TuToa vastaan voitto oli myös lähellä, mutta lopulta TuTo voitti ottelun kolmella pisteellä.

TuWen paras oli Anja Rainisalo keskiarvolla 191,67 (paras sarja 211). Joukkueen muut pelaajat olivat Jorma Kuokkanen, Jorma Rantanen ja Jorma Warinowski. Joukkueen tavoite tälle kaudelle oli osallistuminen, joten tavoitteensa joukkue ylitti reilusta. TuWe jatkaa ensi kaudella kakkossarjassa. Karsintalohkon voitti Hämeenlinnan KiKe, joka nousi ensi kaudeksi veteraanien ykkössarjaan.

© Turun Weikot ry

Logo - Turun Weikot

(02) 233 7207
toimisto@turunweikot.fi
Mikonkatu 2, 20100 Turku

Toimiston aukioloajat

Päivystämme toimistolla tarvittaessa. Sovi asiasta erikseen ottamalla yhteyttä.

Turun Weikot Ry (TuWe) on vuonna 1912 perustettu turkulainen urheilun yleisseura. Seuran lajivalikoimassa ovat jalkapallo, keilailu, nyrkkeily, voimistelu ja yleisurheilu. Lisäksi seurassa toimii aktiivinen veteraanikerho ja hyvinvointiliikuntaan keskittyvä jaosto.

Seura on vuosien saatossa menestynyt useissa lajeissa (kts. seuran historia)

Hallituksen puheenjohtaja on Ari Normasto ja toiminnanjohtaja Ari Jalonen.

Turun Weikkojen säännöt

Seuran tietosuojaseloste