Avoin keskustelutilaisuus 6.5.2015

Seuran hallitus on päättänyt kutsua koolle avoimen keskustelutilaisuuden keskiviikkona 6.5.2015 klo 19.00 alkaen ja paikkana on Kupittaan Keilahallin kabinetti. Hallituksen puheenjohtaja Päivi Peltola-Ojala pitää alustuksen tilaisuuden aluksi ja sitten on vapaata keskustelua.

Aiheina mm. seuratoiminnan organisointi, joukkuetoiminta, junioritoiminta ja -valmennus, seuran tulevaisuus ...

Kahvitarjoilu

Tervetuloa!

© Turun Weikot ry

Logo - Turun Weikot

(02) 233 7207
toimisto@turunweikot.fi
Mikonkatu 2, 20100 Turku

Toimiston aukioloajat

Päivystämme toimistolla tarvittaessa. Sovi asiasta erikseen ottamalla yhteyttä.

Turun Weikot Ry (TuWe) on vuonna 1912 perustettu turkulainen urheilun yleisseura. Seuran lajivalikoimassa ovat jalkapallo, keilailu, nyrkkeily, voimistelu ja yleisurheilu. Lisäksi seurassa toimii aktiivinen veteraanikerho ja hyvinvointiliikuntaan keskittyvä jaosto.

Seura on vuosien saatossa menestynyt useissa lajeissa (kts. seuran historia)

Hallituksen puheenjohtaja on Ari Normasto ja toiminnanjohtaja Ari Jalonen.

Turun Weikkojen säännöt

Seuran tietosuojaseloste