|
Harjoituspeli Pyrkivä-98 tyttöjä vastaan |
|
|
|
12.11.2009 |
|
"Maalintekoharjoittelua Impivaarassa"
TuWen tytöt pelasivat taas tällä viikolla Pyrkivää vastaan harjoitusottelun. Tällä kertaa vastaan asettui samanikäiset tytöt (-98) eli tuleva sarjavastustaja.
Useiden tasapeliin päättyneiden otteluiden johdosta pelin teemaksi oli tyttöjen kanssa sovittukin MAALINTEKO. Valmentajalla alkoi olla jo liikaa unettomia öitä maalinteko vaikeuksien vuoksi, ja tämän takia hän teroittikin pelaajille että maaleja pitää tulla, koska taitoa riittää.
Ja tulihan niitä:) Iines Lehkonen taiteili heti hattutempun kolmella maalillaan. Maaleja tekivät myös Elli Pikkujämsä, Sonja Engblom ja Heidi Leino. Jossain välissä vielä maalikuningatar Iines teki neljännen maalinsa.
Loppulukemat oli 7 - 1.
Harjoituspelin aiheena kun oli maalinteko. Niin siitä voisi sanoa sen, että tytöt onnistuivat loistavasti, vaikkei ottelu nyt mitenkään hienoa pelillisesti ollutkaan. Nyt kuitenkin voi valmentaja Elli Tuomi ja TuWen tyttöset taas nukkua yönsä paremmin ja jatkaa hyvillä mielin alkanutta kauttaan.

|